Med udeleženci srečanja so bili Stojan Brezočnik, Peter Hergold, Ervin Kralj, Benjamin Kumprej, Zoran Ogrinc, Luka Popič, Friz Pribitzer, Jožica Švajger Lešnik, Jože Sinkovec, domačinka Berta Urbanc ter člani družine Kresnik: Nada, Nina, Štefan in Helena Kresnik Pažek. Njihove številne likovne stvaritve z motivi in zanimivostmi Pohorja bodo na ogled od 1. do 3. avgusta v osnovni šoli v Lehnu na Pohorju. Likovnim umetnikom pa so se pridružili tudi učenci Podružnične osnovne šole Lehen, ki so pod mentorstvom Tevža Kresnika in Melite Tertinek iz gline izdelali ogleda vredne predmete. Ob tej priliki je Pošta Slovenije izdala tudi znamko z motivom Hlebov vodnjak, ki je ena izmed značilnosti Rdečega brega.

Zbrane slikarje so na začetku srečanja pozdravili in nagovorili organizator srečanja in gosti. Predsednik vaške skupnosti Lehen in častni občan Občine Podvelka Borut Končnik, ki je bil tudi pobudnik in organizator srečanja, je zbranim slikarjem in gostom izrekel dobrodošlico. V nadaljevanju je med drugim poudaril, da sta bili likovna umetnost in glasbena umetnost v njuni zgodovini, ki sega že v paleolitik, vedno povezani. To dokazujejo že jamske slike in najdene piščali izdelane iz kosti jamskega medveda. Kritičen pa je bil do odnosa družbe, ki ga ima do ustvarjalcev likovne umetnosti in umetnosti nasploh, saj jih ne nagrajuje ustrezno za njihov umetniški prispevek, ki ga dajejo družbi in z njim bogatijo njeno kulturno dediščino. O mačehovskem odnosu družbe do umetnikov pa je že v svoji pesmi »Slep je kdor se s petjem ukvarja, …«zapisal naš največji pesnik dr. France Prešeren. Župan občine Podvelka Anton Kovše je v pozdravnem nagovoru predstavil Občino Podvelka, podrobneje pa je spregovoril o značilnostih Rdečega brega in to od njegove geološke sestave do kulturne in naravne dediščine tega območja. Posebej je izpostavil Hlebov vodnjak in cerkev sv. Ignacija, ki je edina cerkev s tem svetnikom v Sloveniji ter okoli 400 let stari Klančnikov hrast, ki ima obseg na prsni višini 542 centimetrov in je bil v lanskem letu na območju Zavoda za gozdove Maribor drevo leta. Izpostavil je tudi 5.600 metrov dolgo gozdno učno pot, ki pelje mimo Klančnikovega hrasta in cerkve sv. Ignacija ob njej pa je možno videti še 32 domačih in osem tujih drevesnih vrst ter 13 grmovnic, vse pa so označene tudi z imeni. Župan pa je tudi povabil vse prisotne na praznovanje občinskega praznika, ki bo letos v vaški skupnosti Lehen.

Slavko Prah, starešina Lovske družine Podvelka, katera je v svoji koči gostila srečanje slikarjev, je predstavil aktivnosti lovske družine in pri tem poudaril, da še nobena vrsta divjadi ni izumrla zaradi puške, saj so lovci varuhi narave. Njihovo temeljno poslanstvo je varstvo in gojitev divjadi, to pa je vedno težje zaradi vedno bolj agresivnega posega človeka v bivalno okolje divjadi. Umetniški koordinator srečanja slikar Štefan Kresnik je predstavil sodelujoče slikarje in jih seznanil s programom srečanja. Povedal je tudi, da bo vsak umetnik podaril eno sliko Kulturnemu društvu Lehen. Predsednica Kulturnega društva Lehen Ivanka Vomer se je v pozdravnem nagovoru zahvalila slikarjem in v nadaljevanju med drugim predstavila delo društva, ki bo v tem letu, ko je v Lehnu občinski praznik, še posebej vsebinsko bogato.

Kulturni program, ki ga je povezovala Špela Čučej, so pripravili godalna skupina Glasbene šole Radlje ob Dravi, flavtistka Gabrijela Planinšič ter pianistki Sanja Tacer in Petra Renat, recitacije pa sta pripravila Berta Urbanc in Drago Marksel.

Za kulinarične dobrote pa so poskrbele Anica Ričnik, Marija Mumel, Milena Končnik, Silva Avberšek ter Ivanka in Tinca Vomer. Slikarje je po Rdečem bregu vodil Stanko Mumel, za ozvočenje pa je skrbel Jože Avberšek.